SÜNDMUSED

Kadrina valla raamatukogu alustas sügishooaega 14. septembril 2023 kirjandusõhtuga. Külas käis Viljandi kandi mees Gert Kiiler, kes on tuntud populaarsete telesarjade stsenaristina ja on nime teinud hiljuti ilmunud kriminaalromaaniga „Eranuhke ei armasta keegi“. Külaline rääkis oma elust, tööst ja hobidest ning tõi kuulajateni vahvaid ja humoorikaid seiku televisioonimaailmast. Meeldiv oli kuulata kui soojalt Gert Kiiler pajatas oma kodulinnast Viljandist, tuues välja väikelinna ilu ja võlu. Saime teada, et külaline töötab põhitöö kõrvalt suviti kodulinnas giidina ja korraldab pooleteisttunniseid retki vanalinnas ja lossimägedes. Kadrinlastel tekkis kohe huvi kaunis Viljandi linn järgmise aasta reisiplaanidesse võtta.
Krimihuvilistel on oodata põnevat uut aastat, kui on ilmumas Kiileri järjekordne kriminull Viljandi eradetektiivi tegemistest.
Soovime Gert Kiilerile lennukaid ideid ja mõnusat huumorisoont uuteks väljakutseteks ning jääme ootama vahvaid telesarju ja raamatuid.

Sünnipäevaluuleõhtu 17. veebruaril 2023
8. detsembri õhtu veetsime nautides Helin-Mari Arderi imeilusaid lauluviise. See oli kingitus raamatukogu ja kirjandusklubi sõpradele ja toetajatele ning vääriline punkt raamatukogude aastale. Rõõm oli tõdeda, et meie ettevõtmised lähevad nii paljudele korda. Saal oli puupüsti täis ja kõik maja toolid olid käigus. Täname südamest Helin-Mari Arderit sooja ja vahetu esinemise ning imekauni muusika eest. Eriline tänu kuulub Kadrina inimestele, kes meie maja ikka ja jälle külastavad, kas siis raamatuid laenutades või meie ettevõtmistel osaledes. Soovime kõigile kultuurisõpradele kaunist jõuluaega ja südantsoojendavaid emotsioone!
Kohtume ikka raamatukogus!
6. oktoobri õhtul kogunesid käsitööhuvilised kirjandusklubi saali korvipunumise töötuppa. Eveli Tooming Avinurme puiduaidast osutus nii suurepäraseks juhendajaks, et paari tunni jooksul oli kõigil korv valmis punutud. Algul tundus korvipunumine raketiteadusena, aga endalegi üllatusena suutsime kõik sellega hakkama saada. Oli tore oma vahvate kogukonnaliikmetega koos midagi uut õppida, tulemust nautida ja tunnetada rõõmu ning rahulolu mõnusast seltskonnast.
Täname kõiki osalejaid ja professionaalset õpetajat.
Ettevõtmine sai teoks tänu LEADER toetusele.

 

Laupäeval, 17. septembril toimus Kadrina rahvamajas konverents “Raamatukogu läbi aegade”. Täname Neeruti seltsi, Viru instituuti ja Tartu Ülikooli raamatukogu direktorit Krista Aru huvitava ja hariva päeva eest.
Kohtume raamatukogus!

17. augustil 2022 korraldas Kadrina kirjandusklubi ja Kadrina valla raamatukogu oma lugejatele hariva ja lõbusa õppereisi Maarjamäele. Külastasime erinevaid muuseume ja väljapanekuid – filmimuuseum, Orlovi loss, tarbeklaasi näitus jne. Nautisime ilusaid merevaateid ja head toitu. Tänu meeldivale seltskonnale ja positiivsetele emotsioonidele kulges päev rõõmsalt ja kiiresti. Juba oodatakse uusi ettevõtmisi, kus samamoodi üheskoos lõõgastuda ja argipäevast välja astuda.
Täname suurepäraseid osalejaid ja kohtume järgmistel ettevõtmistel!
See ilus päev sai võimalikuks tänu LEADER projektile.

Meisterdamine lastele

Järjekordne reedene meisterdamine Hulja ja Kihlevere raamatukogus oli pühendatud maapäevale, valmisid imelised tööd. Päeva lõpetuseks vaatasid lapsed multifilmi “Tigu ja vaal”.

Kohtume raamatukogus!

Salongiõhtu

Eile, 22. veebruaril toimus Kadrina kirjandusklubi saalis EV aastapäevale pühendatud pidulik salongiõhtu. Kuna Siim Rikkeri sõit Luksemburgist Kadrinasse kestis üle kolme päeva, vahepeal seisis laev tormi tõttu Gotlandil ja Liepajas, siis ei jõudnud muusik kahjuks õigeks ajaks kohale. Teda asendas lõõtsamängija ja Tapa muusikakooli õpetaja Martin Müller. Olenemata külalise vahetusest saime toreda muusikalise elamuse. Õhtu oli väga meeleolukas ja Kadrina rahvas tõestas taas, et nad on laulurahvas. Kadrina maanaiste seltsi neiude kaetud suurepärane pidulaud pani õhtule väärika punkti.

Täname Martin Müllerit, kes reageeris kiiresti ja tuli sõpra asendama otse tööpostilt ning andis imelise kontserdi. Täname Helenat ja Meritit maitsvate suupistete eest. Suurim tänu kirjandusklubi sõpradele, kes hoolivad meie tegemistest ja naudivad koos meiega pakutavaid sündmusi. Toetas LEADER.

Meisterdamine lastele

Reedel, 14. jaanuaril oli raamatukogudes tegus päev. Huljal meisterdati 3D talvepilti. Vahepeal luges raamatukoguhoidja Gerda lastele ette ühe jutukese Mait Metsanurga raamatust “Külmataat”.
Kihleveres tutvusid lapsed uute lauamängudega ja meisterdasid erinevatest materjalidest memmesid.

Mängida saavad lapsed igal tööpäeval kõigis raamatukogudes. Tule mängima!

Jõulueelne kohalike käsitöömeistrite tööde näitusmüük 2021

Fotomeenutus 70ndatest Vohnja mail. Ootame huvilisi uudistama!

Töötoad lastele

Meie väikestesse raamatukogudesse jagub tegevust igasse reedesse. Läinud reedel toimus töötuba Hulja ja Kihlevere raamatukogus, kus lastel oli hulga vahvaid tegevusi. Joonistati küünlaga mustreid mütsile ja kinnastele ning volditi lipsukesi. Raamatukogus sai isegi tantsida.

Hea Kadrina valla käsitööhuviline!

Kadrina valla raamatukogu on aastaid korraldanud kohalike käsitöömeistrite tööde jõulueelset näitusmüüki ja see on muutunud juba traditsiooniks. Traditsioone ei tohi murda!

Ootame teie töid ka sel aastal alates 29. novembrist.
Info tel 3250107 või raamatukogu@kadrina.ee

Tule osale sinagi!

Salongiõhtu Bonzoga

4. novembri õhtul kõlas raamatukogus üle pika aja taas muusika, mis pani hinge helisema. Külla oli tulnud Andrus Bonzo Albrecht hingedeajale sobiva muusikavalikuga. Ammu kavandatud salongiõhtu sai lõpuks teoks ja pakkus vaheldust siia halli ja murederohkesse argipäeva. Meie eesmärk oli oma kogukonnale veidi vaheldust pakkuda. Ei saa kogu aeg elada koroonahirmus ja masenduses, vajame raskel ajal veidi hingekosutust ja rõõmsaid emotsioone. Oleme kogenud, et kadrinlased on kultuurilembesed ja ei jäta koju kätte toodud kultuurisündmust tarbimata. Nii ka seekord, inimesed tulid kohale, järgisid ohutusreegleid ja nautisid mõnusat kontserti.
Täname Andrus Albrechti vaimustava kontserdi eest, Helenat ja Meritit maitsvate suupistete eest ja loomulikult meie armsaid Kadrina valla kultuurihuvilisi, kes olenemata sügisesest pimedusest ja vihmast kohale tulid.
Ettevõtmist toetas LEADER.

Kuus kultuuriküsimust

Vallaraamatukogu ja kultuurikoja põnev ühisprojekt „Kuus kultuuriküsimust“ sai läbi.
Koroonakriis pani kultuurisündmused lukku ja raamatukogud olid pikalt kontaktivabal laenutusel. Et inimesed mõistaksid, et kriisiaja üksluisusest saab edukalt üle lugedes raamatuid, vaadates põnevaid filme ja kuulates head muusikat, mõtlesime probleemile läheneda teistmoodi ja pakkuda veidi originaalsemat lahendust. On tõsi, et ühiselt toimetades on meie tegevus olnud efektiivsem ja on taganud sõbralikuma kogukonna. Nii otsustasime Kadrina valla raamatukogu ja Kadrina kultuurikoja jõud selles projektis ühendada ja usutleda valla tegusaid inimesi. Esitasime erinevate valdkondade inimestele kuus kultuuriküsimust. Meie ühisprojekt on sujuvalt kestnud juba 15. aprillist kuni 14. oktoobrini. Selle aja jooksul on saadetud küsimused umbes 150 Kadrina vallaga seotud tegusale inimesele. Kahjuks kõik väljavalitud ei soovinud või ei leidnud aega projektis osaleda. Tagasiside saime 62 inimeselt. Oleme tänulikud kõigile vastanutele, põnev oli lugeda huvitavaid soovitusi, meenutusi lapsepõlve lemmikraamatutest ja muid vahvaid seiku. Raamatusoovitus läbi selle projekti kandis kindlasti vilja. Nii mõnigi leidis huvitava idee ja pöördus raamatukogu poole, et soovitatud raamatut laenutada. Lapsepõlve lemmikutest olid enim esindatud Astrid Lindgreni vahvad raamatud ja erinevad muinasjuturaamatud. Selgus, et meie inimesed on avara silmaringiga ja laialdaste huvidega, loetakse raamatuid erinevatest valdkondadest – psühholoogia, filosoofia, ajalugu, ilukirjandus jne.
Aitäh kõigile abilistele, kes aitasid projekti ellu viia, aitäh kõigile projektis osalenutele ja jälgijatele.
Jagatud kultuurisoovitused on kindlasti paljudele meie valla inimestele rõõmu pakkunud ja kasuks tulnud.
Kohtumiseni raamatukogus!

Kunstiloengute sari “Vestlused kujutavast kunstist ja arhitektuurist”

7. oktoobri  kunstiloenguga “Kunst 21. sajandil” lõpetasime kaks aastat väldanud vestlusõhtute sarja. Selle aja jooksul jõudis meie lektor Sigrit Peets tutvustada Kadrina valla kunstihuvilistele läbi erinevate teemade põnevalt klassikalist ja kaasaegset kunsti. Need vestlusõhtud kujunesid toredateks koosviibimisteks, mis arendasid silmaringi, loovust ja ühendasid meie inimesi.
Eriline tänu kuulub Sigrit Peetsile kunstialaste teadmiste jagamise eest, maitsvate suupistete eest täname Kersti Kaubit ja Helena Mägi ja suur, suur tänu kõigile kunstihuvilistele, kes leidsid aega ja tahtmist meiega koos kõike pakutut nautida.

Ettevõtmist toetas LEADER.